Leltár indításaA SmartFront ERP-ben leltárt létrehozni a Készletkezelés/Leltár menüponton belül lehet az Új gombra kattintva. Leltár létrehozásakor kötelező mező a Raktár és a Típus. A kötelező mezők kitöltése után a Leltár generálásra kattintva indul a leltár. Leltár A leltározás általános menete:
A leltározás típusai:
|
Egyszerűsített leltár esetén a leltár generálásakor a tételekbe a rendszer előtölti minden termékből a mennyiséget és az ellenőrzött mennyiséget. (Az előtöltés egy folyamati paraméterrel kikapcsolható, de ekkor nem csak az eltéréseket kell felülírnunk, hanem az összes tétel mennyiségét rögzítenünk kell.)
A tételeken egyesével végighaladva minden terméken javítható az ellenőrzött mennyiség – ha van eltérés-, és a státusz módosításával jelölhető, hogy melyik tételen történt meg az ellenőrzés. A nem szerkesztett tételeknél nem lesz eltérés a leltár végén.
Az eltérések generálása után az eltérés fülön láthatjuk a különbségeket, ha javításra van szükség a leltár újranyitható. Az eltérések felületen a többletek esetén van lehetőség módosítani a bekerülő készlet értékét, a rendszer alapértelmezetten az utolsó beszerzési árral számol.
A leltár lezárása után a készletek módosulnak. Lezárt leltár esetén lehetőség van leltár ívet nyomtatni az eltérésekről.
Amennyiben a leltárt papír alapon szeretnék elvégezni, akkor a javasolt módszer a raktárkészlet lekérdezésből nyomtatott Excel export lista használata.
Az egyszerűsített leltár nem zárolja a leltározott raktár készletét, valamint egy raktárban egy időben több egyszerűsített leltár is nyitva lehet.
Az egyszerűsített leltár számolása mobileszközön is elvégezhető.
Vakleltár meneteVakleltár esetén a leltár generálásakor a tételekbe a rendszer nem tölti elő a mennyiségeket csak a tételek altabon a megszámolandó termékeket listázza. Minden termékből számolások rögzítésére van szükség, megadva a terméket, mennyiséget és opcionálisan egy virtuális tárhelyet, melyet a rendszer csak a leltár idejére kezel. Számolások rögzítésével a leltár tételein az ellenőrzött mennyiség automatikusan frissül. A Tárhelyes raktár esetén egy termékből több számolás is rögzíthető, tárhely nélküli raktár esetén egy új számolás felülírja a termékhez tartozó előzőt. A számolás során lehetőség van a termékeket a termék adatlapján megadott bármely mennyiségi egységben rögzíteni. A számolás végrehajtható:
A tételek hozzáadása után az Eltérések generálása gombra kell kattintani. Az eltérések generálása után az eltérés fülön láthatjuk a különbségeket, ha javításra van szükség a leltár újranyitható. Az eltérések felületen a többletek esetén van lehetőség módosítani a bekerülő készlet értékét, a rendszer alapértelmezetten az utolsó beszerzési árral számol. A leltár lezárása után a készletek módosulnak. Lezárt leltár esetén lehetőség van leltár ívet nyomtatni az eltérésekről. A vakleltár zárolja a leltározott raktár készletét. Egy raktárban egyidőben csak egy vakleltár lehet nyitva. A vakleltár számolása mobileszközön is elvégezhető. Kétlépcsős vakleltár meneteKétlépcsős vakleltár esetén a leltár generálásakor a tételekbe a rendszer nem tölti elő a mennyiségeket csak a tételek altabon a megszámolandó termékeket listázza. Minden termékből számolások rögzítésére van szükség, megadva a terméket, mennyiséget és opcionálisan egy virtuális tárhelyet, melyet a rendszer csak a leltár idejére kezel. Számolások rögzítésével a leltár tételein az ellenőrzött mennyiség automatikusan frissül. A Tárhelyes raktár esetén egy termékből több számolás is rögzíthető, tárhely nélküli raktár esetén egy új számolás felülírja a termékhez tartozó előzőt. A számolás során lehetőség van a termékeket a termék adatlapján megadott bármely mennyiségi egységben rögzíteni. Kétlépcsős vakleltár esetén elsődleges és ellenőrző számolások rögzítése is szükséges. Az eltérések generálása csak akkor lehetséges, ha az első és második számolások között sehol nincs különbség. Az eltérések felületen a többletek esetén van lehetőség módosítani a bekerülő készlet értékét, a rendszer alapértelmezetten az utolsó beszerzési árral számol. A számolás a Vakleltárban leírtak szerint történik, annyi különbséggel, hogy a számoláskor meg kell adni a Típus mezőben, hogy az adott rögzítés az Első vagy az Ellenőrző számoláshoz tartozik. A leltár lezárása után a készletek módosulnak. Lezárt leltár esetén van lehetőség nyomtatni leltár ívet az eltérésekről. |
Kiinduló állapot:
A leltározás menete:
A rendszer a nyitott leltár alatt a POS értékesítésekkel nem csökkenti a készletet. a Készletkorrekcióra az éjszakai automatikus készletrendezés során kerül sor.